Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 920

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Brigita Švedė apie saikingumo dorybę (XIV a.)

2014 10 lapkričio | Bažnyčios motinų mintys, Krikščionybės perlai

pjoveja„Namo vartai” – tai kūno reikmės, be kurių jis negali apsieiti, būtent – valgymas, gėrimas, miegas, budrumas ir netgi pasitaikantys sielvartai bei džiaugsmai.

Prie šių vartų – kūno reikmių – turi stovėti sargas – protas, kuris rūpestingai, su šventa baime, išmintingai ir atkakliai atsispirtų priešams, kad šie nepatektų sielon.

Kaip valgant ir geriant reikia saugotis priešo, kuris ateina per piktnaudžiavimą ir paverčia sielą tingia tarnauti Dievui, taip ir pasninkavimo metu, kuris padaro kūną silpną bet kokiems darbams.
Verčiau būkite dieviškai geraširdiški ir su visais gerai elkitės be valgių ir įmantrių skanėstų gausybės. Kiekviena akimirka tebūna skirta Dievo garbei, praleista nuoširdžiai ir naudingai darbuojantis dieviškuose baruose”.

(XIV a. Brigita Švedė – Švedijos karaliaus pusseserė, augo pamaldžių dvarininkų šeimoje. Būdama septynerių patyrė pirmąjį regėjimą, trylikos ištekėjo už jauno didiko. Susilaukė aštuonių vaikų. Po vyro mirties patyrė vidinį perversmą, paskatinusį ją atsiduoti Kristui, kaip savo Sužadėtiniui. Ji įsteigė Išganytojo ordiną – moterų vienuolyną ir kunigų bendruomenę. Brigita darė didelę tikėjimo įtaką to meto Europos žinomiems asmenims).

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai