Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 924

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Ar aš galėčiau įsijungti į ekumeninį judėjimą Lietuvoje? | Klausimai – atsakymai

2018 21 rugsėjo | Klausimai - atsakymai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Klausimai - atsakymai
  4. /
  5. Ar aš galėčiau įsijungti...

Laba diena, gerbiama pastore, noriu Jūsų paklausti, kur yra ekumeninis judėjimas Lietuvoje? Ar aš galėčiau į tą judėjimą įstoti? O gal jame tik kunigai ir pastoriai dalyvauja?
Pagarbiai, Darius (vardas pakeistas)

Sveiki, Dariau,
Dėkoju Jums už nuoširdų klausimą.

Ekumeninis bendravimas Lietuvoje vyksta vietiniu lygmeniu, pagrinde didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Kiekvienas miestas turi savo dinamiką. Dauguma kartą per mėnesį renkasi į pastorių maldos pusryčius, o kiekvienais metais sausio 18 – 24 d. bažnyčios drauge švenčia Krikščionių vienybės savaitę, organizuoja pamaldas įvairiose miesto bažnyčiose. Kai kuriuose miestuose ekumeniniuose susitikimuose dalyvauja tik dvasininkai, o kai kuriuose įsitraukia ir bendruomenių žmonės, kartu vykdo skirtingus projektus. Žmonių geranoriškas dalyvavimas itin pageidautinas ir skatintinas, nes ugdo skirtingų krikščionių bažnyčių empatišką bendravimą, sutarimą ir vienas kito supratimą. Pastebėčiau, jog vieni miestai puoselėja platesnįjį ekumenizmą tarp katalikų, stačiatikių ir evangelikų įvairių bažnyčių. Kituose gi miestuose atskirai vyksta evangelikų pastorių susitikimai ir tradicinių bažnyčių dvasininkų susitikimai. Tokį ekumenizmą vadiname siauresniu. Dažnai ekumenines gaires, platesnes ar siauresnes, apsibrėžia ir pačios bažnyčios bei konfesijos.

Šiauliuose ekumeninis judėjimas aktyviai gyvuoja nuo 1998 m., kai į mūsų miestą atvyko metodistų kunigas Kingsley Haldenas, kuris jau turėjo ilgą, per 30 metų, ekumeninės bendrystės patirtį Anglijoje ir Europoje. Jis aplankė visų miesto bažnyčių dvasininkus – katalikų, stačiatikių, evangelinių bažnyčių pastorius ir kunigus – pakvietė melstis ir švęsti kartu Krikščionių vienybės savaitę. Nuo tų metų ekumeninis judėjimas tarp evangelikų ir katalikų nenutrūkstamai vyksta Šiauliuose. Kas mėnesį renkasi dvasininkai į ekumeninius susitikimus, vykdo daug bendrų projektų, švenčia Krikščionių vienybės savaitę. Pastaruosius penkerius metus ekumeninis dvasingumas Šiauliuose vis labiau plečiasi ir apima daugiau bažnyčių žmones, kurie noriai palaiko draugystę tarp bendruomenių. Taip pat atlieka bendrus darbus mieste, kaip pavyzdžiui organizuoja ekumeninę miesto šventę – Šiauliai Sekminių miestas. Artimiausiu metu, šį savaitgalį, kai popiežius Pranciškus viešės Pabaltijyje, Šiaulių ekumeninė grupė (28 žmonės iš 6 miesto bendruomenių) rugsėjo 24 d. vyksime į ekumenines pamaldas su evangelikais, katalikais ir popiežiumi, kurios bus rengiamos Rygos liuteronų centrinėje Domo katedroje. Ši diena Latvijoje paskelbta nedarbo diena.

Tad ekumeninis judėjimas Lietuvoje neturi jokio savo centro ir nėra kaip nors bendrai, kryptingai koordinuojamas. Bet, sakyčiau, jis yra labiau spontaniškas, įkvėptas Dvasios, veikia dvasininkų bei tikinčiųjų gera ir laisva valia, bendru sutarimu. Dariau, į ekumeninę bendrystę galima įsilieti skirtingai, nelyginant, kokiame mieste jūs gyvenate. Reikėtų pasidomėti, kas vyksta jūsų miesto bendruomenėje šiuo klausimu, ir kaip galima būtų įsijungti.

Viešpaties malonės Jums,
past. Anželika

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? Kur parašyta Naujojo Testamento tekstuose, kad kažkas švęstų katalikiškas šventes?.. Man liūdna … Ar dėl to Kristus mirė, kad Jo mokiniai atkristų į katalikiškas tradicijas? (Saulius, vardas pakeistas) Sveikas, Sauliau,Neliūdėkite. Verčiau...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai